DURUM:    
29 Mart 2017 
 Frontpage Server Extensions

 Genel Bilgi :

FrontPage bir web sayfası oluşturma programıdır ve sunucuya dosya gönderme-alma işlemi olan FTP özelliği de içermektedir. FrontPage Extensionlarının en önemli özelliği, sunucuya dosya gönderme ve alma işleminin yanında kendi yapısını kullanarak sunucuya bağlanıp, dosya üzerindeki değişiklikleri direkt sunucu üzerinde yapması ve bazı interaktif (sayaç, form vb.) imkanları sunmasıdır. FrontPage programı ile FTP protokolü kullanarak sunucuya bağlantılarda sunucu tarafında herhangi bir özelliğin olmasına gerek duyulmamasına karşın, EXTENSIONS özelliğini kullanmak için sunucu tarafında da bazı eklentilerin sunucuya yüklenmesi gereklidir.
Sunucu tarafındaki bu yüklemenin genelde manuel olarak yapılır. Fakat Kriweb Hosting sisteminde kullanıcılar bu yüklemeyi, WTSY (Web Tabanlı Sistem Yönetimi) sayesinde istedikleri an tek klikle otomatik olarak yapabilirler ve istedikleri an kaldırabilirler. Sistemimizde hem Unix hem de Windows2000 sunucularda son versiyon FrontPage2000 Server Extensions kullanma imkanı vardır. Bilgisayarınızda FP98 sürümü de olsa bu özelliği kullanabilirsiniz.
Unutmayınız ki FrontPage Extensions özelliğini kullanabilmeniz için, ilk önce WTSY sisteminden aktivasyon işlemini yapmalısınız.


Publish yaparken dikkat edilmesi gerekenler :

FrontPage ile Publish yaparken dikkat edilmesi gereken husus, web alanınızda FrontPage Extensions özelliğinin yüklü olmasıdır. FP ile hazırladığınız dosyalarınızı iki şekilde gönderebilirsiniz. Biri FrontPage publish özelliğini kullanmak , diğeri ise normal FTP protokolü ile göndermek. Her iki şekilde de sizden istenen kullanıcı adı ve şifre bilgisi için o alan adına ait FTP kullanıcısının adını ve şifresini girmelisiniz.


Formların çalışmasında dikkat edilecek husus :

FrontPage Extensions özelliğinin sunucuda yüklü olması ve form sayfalarının kendi publish özelliğinin kullanılarak sunucuya gönderilmesidir. Herhangi bir sorun ile karşılaşıldığında veya hata sonucu sunucuda bulunan FrontPage klasörlerinin silinmesi durumunda, extensions özelliğini WTSY den kaldırıp tekrar yükleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 
 
 
  AnaSayfa I Servisler I Ücretler I Destek I Sorular I Network I İletişim

Garanti ve İade I Kullanım Şartları I Gizlilik Politikası

© 2003 KRITER Internet Hizmetleri Ltd.Şti.