DURUM:    
29 Mart 2017 
 WTSY (Web Tabanlı Sistem Yönetimi)

 Genel Bilgi :

Kriweb tarafından yazılan ve geliştirilen kısaca WTSY adını verdiğimiz, Web Tabanlı Sistem Yönetimi müşterilerimizin kendi sitelerini, karmaşık komutlar kullanmadan web üzerinden kolay, güvenilir, hızlı ve başka bir aracı program kullanmadan yönetmelerini sağlar. Yönetici olarak WTSY sistemine girdiğinizde Üye ID numaranıza bağlı domainler ile ilgili gerekli bütün işlemleri yapabilirsiniz. Sistem yönetim sayfalarına Kriweb sitesinde de girilebilir. Sitemiz üyelik sistemi ile çalıştığından, siteye gerekli Üye ID bilgileriniz ile giriş yaptığınızda sistem yönetimini, online kayıt sistemini ve üyelere özel diğer işlemleri daha rahat, daha kolay ve daha hızlı olarak yapabilirsiniz.


WTSY giriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler :

WSTY alanına sitemizde bulunan link dışında, üç şekilde bağlanmanız mümkün.
http://wtsy.kriweb.com (SSL destekli)
http://wtsy.domaininiz.com
https://www.wtsy.com
Sisteme yönetici olarak girmek için Üye ID, Şifre ve Parola bilgilerine ihtiyacınız vardır. Sisteme kullanıcı olarak girmek için Şifre, Parola ve Domain bilgilerine ihtiyacınız vardır. Sisteme, yönetici tarafından açılabilecek WTSY kullanıcısı yanında, FTP kullanıcısı da girebilir. WTSY kullanıcısı, yönetici tarafından belirlenen yetkiler ile, yine yönetici tarafından izin verilen domainler ile ilgili işlemleri yapabilir. FTP kullanıcıları ise sadece kendilerine bağlı domain veya domainler ile ilgili, yetki verilen işlemleri yapabilir.


WTSY 'de yapılabilecek işlemler :

WTSY alanı içinde müşterilerimizin yapabilecekleri işlemler aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır. Bu işlemler, zaman içinde ihtiyaçlar doğrultusunda arttırılmaktadır.

Üyelik bilgileri Üyeliğiniz ile ilgili bilgileri görebilir ve düzenleyebilirsiniz.
Ödeme bilgileri Yapmış olduğunuz ödemelerle ilgili bilgileri görebilir, borçlarınızı kontrol edebilir ve kesilmiş faturaları görüp, bunları print edebilirsiniz.
Ftp İşlemleri Ftp kullanıcılarını görebilir, şifrelerini değiştirebilir ve WTSY yetkilerini düzenleyebilirsiniz. Ana ftp kullanıcısına bağlı alt ftp kullanıcıları yaratabilir ve kota belirleyebilirsiniz.
Email hesapları Yeni e-mail hesabı açmak, silmek, şifre değiştirmek, yönlendirme ve otomatik cevaplayıcı hazırlamak vs
Frontpage extension WEB işlemleri bölümünden Frontpage2000 Server Extensionlarını yüklebilir veya kaldırabilirsiniz.
Web istatistik WEB işlemleri bölümünden istatistik sayfalarını şifreleyebilirsiniz.
Hizmet bilgileri Almış olduğunuz hizmetlerin detaylarını (ne tür hizmet, açılış ve bitiş tarihleri, sunucu türü, limitleri vs) görüntüleyebilir ve limit arttırımları için online sipariş verebilirsiniz.
Domain bilgileri Alan adınıza ait tescil ve bitiş tarihlerini görebilir ve online tescil yenileme işlemini yapabilirsiniz.
WTSY Sisteme yeni WTSY kullanıcıları ekleyebilir, bu kullanıcıların ve FTP kullanıcısının sistem yetkilerini ayarlayabilir ve sistem kullanım bilgilerine erişeblirsiniz.
Script kurulumu Form, counter (sayaç), guestbook (ziyaretçi defteri), poll vb. scriptlerin kurulum işlemlerini yapabilirsiniz.
Dosya yönetimi Alanınızda dosya veya klasör yaratmak, dosyalarda düzenleme (edit) yapmak, upload ve download gibi dosya yönetimi ile ilgili işlemleri yapabilirsiniz. FTP bölümünde bulunmaktadır.
Şifreli klasör Bazı sayfalara sadece istediğiniz kişilerin girmesini istiyorsanız, o sayfaların bulunduğu klasöre buradan şifre koyabilir, kullanıcı tanımlayabilirsiniz. WEB bölümünde bulunmaktadır.
Yönlendirme bilgisi URL forward hizmetiyle alınan domaininizin yönlendirileceği URL adresini değiştirebilirsiniz. WEB bölümünde bulunmaktadır.
Database Limitiniz dahilinde Mysql server hesabı açabilirsiniz ve PhpMyadmin ile database yönetim işlemlerinizi yapabilirsiniz.
SSL Herhangi bir domaininize ait SSL sertifikası almış iseniz, sertifika ayrıntılarını, SSL domain adresini ve IP numarasını görüntüleyebilir, yenileme işlemlerini yapabilirsiniz.
Sipariş Yapılan tüm sipariş ayrıntılarını görebilir, yeni online siparişler verebilirsiniz.


WTSY Yetki mekanizması :

Kriweb hizmetlerinden yararlanmak için yapılan ilk online kayıt sonrası, sistem tarafından otomatik olarak verilen ID numarası, master Üye ID numarasıdır. Yönetici konumundaki master Üye ID nin, WTSY sisteminde bütün yetkileri açıktır. Online kayıt sistemine yeni kullanıcı olarak girilerek yapılan kayıt sonrası sistem tarafından verilen ID numarası yönetici konumundadır ve en üst yetkilere sahiptir.
WTSY de yetki seviyesi;
Yönetici (master) Üye ID : Kendine bağlı domainlerin bütün işlemlerini yapabilir. Tüm yetkiler açıktır. WTSY ve FTP kullanıcılarının yetkilerini belirler.
WTSY kullanıcısı: Yönetici tarafından yetki verilen domainlerin, yine yönetici tarafından yetki verilen işlemlerini yapabilir. Herhangi bir WTSY yetkisi belirleyemez.
FTP kullanıcısı : Kendine bağlı domainlerin, yönetici tarafından yetki verilen işlemlerini yapabilir. Herhangi bir WTSY yetkisi belirleyemez.

 

 

 

 

 
 
 
  AnaSayfa I Servisler I Ücretler I Destek I Sorular I Network I İletişim

Garanti ve İade I Kullanım Şartları I Gizlilik Politikası

© 2003 KRITER Internet Hizmetleri Ltd.Şti.