DURUM:    
29 Mart 2017 
 Genel SorularSunucularınız nerede bulunuyor ve internet bağlantı özellikleri nedir?

Sunucularımız Kadiköy, İstanbul'daki ofisimizde bulunmaktadır. Sunucular TTNET üzerinden frame-relay bağlantıya sahiptir. Sunucuların internete bağlanmaları : sunucu > firewall > kriweb-router > TTNET-router > internet şeklindedir. Bunun dışında bazı ISP lere peering hattı mevcuttur. Kullanılan BGP sayesinde sunuculara en kısa yoldan ulaşabilirsiniz.


Sizden almış olduğum hizmeti ne zaman kullanmaya başlayabilirim?

Kriweb Hosting üzerinden alınan hizmetler her aşamada otomatik olarak gerçekleşmektedir. Kayıt, kurulum, yönetim ve upgrade (eklenti) işlemleri web tabanlı olarak online yapılan işlemlerdir. Eğer ödemeyi banka havalesi ile yaparsanız kayıt sonrası tarafımızdan ödeme ile ilgili onay verilmelidir. Kredi kartı ile ödemelerde hizmet hemen aktif olur ve kullanmaya başlayabilirsiniz.


Bugün kayıt yaptım, herşey otomatik kuruldu. Fakat siteme web adresimden ulaşamıyorum, neden?

Kriweb Hosting tarafindan yapılması gereken işlemler kayıt ve kurulum sonunda tamamen otomatik olarak biter. Fakat önemli nokta, alan adınızın aktif olmasıdır. Alan adınız aktif oluncaya kadar size bildirilen geçici adresten sitenizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Alan adı ise genelde 24 saat içinde aktif olur.


Üye ID ve alt üyelik sistemi nedir?

Kriweb Hosting servisinden ilk defa bir hizmet aldiğınızda, sistem size otomatik olarak bir üyelik numarası verir. Bu artık sizin ana Uye ID 'nizdir. Daha sonra yapacağınız tüm işlemlerde artık bu Uye ID 'sini kullanacaksınız. Kriweb Hosting üzerinden ikinci kez bir hizmet alırken artık kayıtlı kullanıcı bölümlerinden giriş yapmalısınız. Kriweb sitesine bu ID ile giriş yapılabilir ve kayıtlı kullanıcı olarak sitenin tüm imkanlarından yararlanabilirsiniz.


Sizden belli bir alan alıp, bu alanda birden fazla domain host edebilir miyim?

Evet. Aldığınız web alan boyutunun yarısı kadar domaini aynı alana ve ftp kullanıcısı altına ekleyebilirsiniz. Domaini aynı alana kök dizin (root) olarak, mevcut bir domainin altına bulunan bir klasöre (DIR alias) ve mevcut domainin bir kopyası (Domain alias - ikiz) olarak ekleyebilirsiniz. Eklenen domainler için alt FTP kullanıcısı da tanımlayabilirsiniz. Mevcut alana domain ekleme ayrıca ücretlendirilir.


E-mail hesaplarıma web tabanlı olarak bakabilir miyim?

Evet. Programı tamamen tarafımızdan yazılan WtPosta sistemi ile e-mail hesaplarınızı web tabanlı olarak kullanabilirsiniz. Web tabanlı mail sistemimiz POP3 e-mail sistemimiz ile entegre çalışmaktadır. Örneğin Web tabanlı e-mail sisteminden belirlediğiniz e-mail filtreleri POP3 sistemi içinde geçerli olacaktır. http://mail.domainisminiz.com

 

 

 

 

 
 
 
  AnaSayfa I Servisler I Ücretler I Destek I Sorular I Network I İletişim

Garanti ve İade I Kullanım Şartları I Gizlilik Politikası

© 2003 KRITER Internet Hizmetleri Ltd.Şti.