Bitcoin ile Hotmail Hesabı Hacklemek Mümkün

2716 0

Son yıllarda bilişim dünyasının en büyük korkulu rüyası, internet korsanları yani en bilinen isimleri ile hackerlardır. Hackerların bazıları hem zekâları hem de yaptıkları işler ile isimlerini dünyaya duyurmaya başarmışlardır. Kimi hackerlar, bu işi sadece bir hobi olarak görürken kimileri de amaç haline getirmiştir. Aslına bakılırsa hackerlık bir meslekten çok, yeteneğe dayalı bir aktivitedir.

Hackerlar, şirketlerin ya da kurumların bilgisayarlarına izinsiz olarak sızan bilgisayar korsanlarıdır. Bu korsanların son işi de Hotmail üzerine oldu. Ancak burada ilginç bir nokta bulunmaktadır. Çünkü Bitcoin ile Hotmail hesabı hacklemenin mümkün olduğu konuşuluyor. Peki, Bitcoin nedir? Bitcoin ile Hotmail hesabı nasıl hacklenir?

Bitcoin Nedir?

Son günlerin en popüler dijital para birimi Bitcoin, aslına bakılırsa bir algoritmadır. Bu algoritma bilgisayarların işlemcilerini oldukça fazla yoran bir matematik formülüdür. Bu formülü her çözdüğünüzde karşılığında bir ödül yani Bitcoin kazanırsınız.

Günümüzde pek çok kullanım alanı bulan Bitcoin, iniş ve çıkışları ile ilgili olarak sürekli gündeme gelmeyi başarıyor. Ancak son günlerde Hotmail hesabı hackleme konusu ile gündemde. Bunun yanında siber suçlarda doların bir seçeneği olarak kullanılamaya devam ediyor.

Bitcoin ’in çok fazla değerlenmesi ve gizlilik konusunda sorunlar çıkarması sebebiyle hackerların farklı para birimleri aradıkları bir gerçektir. Ancak bu popüler sanal para birimi, hackerlar arasında popülerliğini korumaya devam ediyor.

Bitcoin ile Hotmail Hesabı Nasıl Hacklenir?

Bitcoin , son günlerde Hotmail hesabı hackleme konusu ile gündemde. Hotmail hesabı hackleme ise açıkların paylaşıldığı bir site üzerinden satışa çıkarılan bir açık ile mümkündür. Hotmail tabanlı olan tüm mail hesaplarını hacklemeye olanak tanıyan bu açığın ücreti 0.439 BTC olarak belirlenmiştir. Eğer bu açığı bitcoin yerine dolar ödeyerek satın almak isterseniz, 3 bin doları gözden çıkarmanız gerekiyor.

Bitcoin ile Hotmail hesabı hackleme imkânı sunan bu açık ile ilgili çok fazla bilgi bulunmuyor. Ancak bu açığın nedeninin büyük ihtimalle Hotmail’de yapılan mantıksal bir hatadan kaynaklandığı düşünülüyor. Yani sanıldığı gibi Microsoft’un sunucularının hacklenmesi gibi bir durum söz konusu değildir.

Bir cevap yazın

Enter Captcha Here : *

Reload Image