Alan Adı Transfer Et

Alan Adınızı transfer etmek için, mevcut alan adınızı aşağıya yazın.

Uzantı En Az Yıl Kayıt Transfer Yenile/Süre Uzat Diğer Özellikler

Hemen Tescil

Satın Alınan Alan Adı anında aktif olur. Ek gereksinimlere ihtiyaç duymaz ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz

Alan Adı Koruması

Satın aldığınız alan adlarını online panelimizden bir tık ile korumaya alabilirsiniz.

Domain Yönetimi

Eşsiz domain yönetim ekranımızla tüm işlemlerinizi eksiksiz halledebilirsiniz.

E-Posta Yönlendirme

Herhangi bir barındırma hizmeti almasanız bile maillerinizi istediğiniz başka hesaplara ücretsiz yönlendirebilirsiniz.

Yapım Aşamasında

Alan adınıza ait panelinizin yada sitenizin tasarlanması bitmedi mi? Sorun değil şık bir yapım aşamasında sayfası bekleyenler için yeterli olacaktır.

Yönlendirme

Ek bir hizmet satın almadan alan adınızı başka bir alan adına yönlendirebilirsiniz.
Domain
İnternet üzerinde kullanılan ve yayınlanan web sitelerine erişime aracılık eden alan adı (Domain), internet protokol numaralarına ulaşmak için kullanılan bir kimliktir. Yani alan adını internete bilgi sunan web sitesinin ve hizmetin adı olarak tanımlayabiliriz. Bu adresler olmazsa, web sitelerine sadece IP adresiyle ulaşabiliriz. IP adresin kullanılması zor olduğundan, yani isimlerin rakamlardan daha akılda kalıcı olması sayesinde domain sistemi geliştirilmiştir.
Alan adının kolay yazılabilir ve hatırlanabilir şekilde olması, o siteye çok sayıda ziyaretçinin ulaşması demektedir. Bir web sitesine ulaşabilmek için, o sitenin alan adını internet tarayıcınızın adres satırına yazdığınızda, bu alan adı önce IP adresine çevrilir ve daha sonra kullanıcı bu IP adresine sahip web sunucuya yönlendirilir. Örneğin 176.42.18.49 – google.com IP ve alan adı karşılaştırması hangisinin akılda kalıcı olduğunu anlatmak için yeterlidir. Bir alan adının kısa, hatırlanabilir, kolay yazılabilir olması global olmasına kolaylık sağlar ve web sitesine giriş için çok büyük bir avantaj sağlar.
Domain ( alan adı) almak için, ilk olarak almak istediğiniz alan adını sorgulama ekranına girerek, başka biri tarafından alınıp alınmadığını kontrol etmek gerekir. Daha önce tescil edilmiş olan alan adı ikinciye defa alınamaz, korunmaktadır. Bu sebepten dolayı, önce domain sorgulama işlemi yapılmalı, sorgulanan alan adı dikkatlice yazılmalıdır. Sorgulama işlemini gerçekleştirdikten sonra, almak istediğiniz isim daha önce üçüncü şahıslar tarafından tescil edilmemişse yani alınmamışsa satın almaya uygun anlamına gelmektedir.
Satın alınmamış ve satın almaya uygun olan domain adresi kayıt işlemine Domain Tescil adı verilir. Domain tescil işlemlerini sorgulama sonucu çıkan ‘tescil edin’ butonuna tıklayıp, bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Satın almak istediğiniz alan adını boş ise en az 1 yıl ile en çok 10 yıl arasında tescil edebilirsiniz. Tescil işleminden sonra tercih ettiğiniz tescil süresi boyunca sizden başkası hak elde edemez ve kullanma talebinde bulunamaz. Kötü niyetli kişiler tarafından haksız rekabete girmelerine engel olmak için, almak istediğiniz alan adının farklı uzantıları için de toplu domain sorgulama yapmanızda fayda vardır.
Com.tr uzantılı alan adı almanız için almak istediğiniz alan adının, resmi marka tescillerindeki ticari unvanınıza uygun olması gerekir. Sadece bu kriterlere uygun alan adını alabilir. Tekstil.com.tr ticaret.com.tr gibi jenerik alan adları satın alınamaz.
Sepet (0)