Domain-Alan Adı Transfer Et

Domain-Alan Adını Kriweb güvencesi altına almak için mevcut alan adını aşağıya yaz


Domain-Alan Adı Transfer Fiyatları

Domain-Alan Adını 1996 yılından bu yana 200.000’ den fazla kayıt gerçekleştiren Kriweb güvencesiyle satın al

Uzantı En Az Yıl Kayıt Transfer Yenile/Süre Uzat Diğer Özellikler

Domain Transferi başlatmadan önce kontrol edilmesi gerekenler

Domain kayıt edildikten veya son transfer işlemininin üzerinden 60 gün geçmiş olmalı

Domain’in silinme veya redemption sürecinde olmadığından emin olunmalı

Domain EPP kodu (Domain transfer kodu) biliniyor olmalı. ( EPP kodunu mevcut domain sağlayıcınızdan alabilirsiniz.)

Whois koruması devre dışı olmalı

Alan adı kilidiniz açık olmalı

Bunların hepsi hazırsa transfere başlayabilirsiniz

KRIWEB Domain-Alan Adı Tranfer Sonrası Hizmetler

Sorunsuz Transfer

Alan adınızı farklı bir sağlayıcıdan Kriweb’e iki kolay adımda transfer etmeniz mümkün!Alan adı kilidinizi kaldırarak , transfer kodunu tarafımıza iletmeniz ya da satın alım aşamasında kodu girmeniz yeterli! Transferiniz 6 gün içerisinde gerçekleşecektir.

Domain Yönetimi

Ek gereksinimlere ya da teknik bir bilgiye ihtiyaç duymadan domain yönetim ekranımızla tüm işlemlerinizi eksiksiz halledebilirsiniz.

Yapım Aşamasında

Alan adınıza ait panelinizin ya da sitenizin tasarlanması bitmedi mi? Sorun değil şık bir yapım aşamasında sayfası bekleyenler için yeterli olacaktır.

Yönlendirme

Ek bir hizmet satın almadan alan adınızı başka bir alan adına yönlendirebilirsiniz.

Domain Transferi ile Kaliteyi Artırın

Domain transferi ile memnun kalmadığınız bir hizmet veren firmadan ayrılarak başka bir firma ile anlaşabilirsiniz.
Domain transferi domainlerinizi tuttuğunuz servis sağlayıcısından aldığınız hizmetden memnun olmamanız halinde başvurabileceğiniz bir çözüm yoludur. Bu sayede mevcut anlaşmanızı sonlandırabilir ve daha iyi bir hizmet alarak web sitenizin kalitesini artırmak için yeni bir firma ile anlaşabilirsiniz.

Domain Transferi Yapmak İçin Püf Noktalar

İnternet her ne kadar çağın en hızlı teknolojisi olsa da belli prosedürlerin varlığı hala söz konusudur. Domain transferi de yapmak istediğiniz işlemin sağlıklı ve güvenilir yollarla gerçekleşmesi için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar içerir,

.com / .net / .org vb uzantılar için domain transfer süreci;

Domain transferi yapacağınız zaman bunun sadece “bir tık” işlemi olmadığını bilmeniz gerekir. Her şeyden önce dikkat edilmesi gereken en önemli nokta domain adını kullanım hakkınız olduğunu gösteren tescil işleminin üzerinden en az 60 gün süre geçmiş olması gerektiğidir.

Domain transferi işlemini yapmak için gereken süreyi doldurduktan sonra da genellikle 21 günlük bir süreç gerekebilir. Yine aynı sebeple domain kullanım hakkınızı belgeleyen tescilinizin de bitmesine 20 günden fazla süre olması önemlidir. Aksi halde, domain transferi işleminin tamamlanması söz konusu olabilir.

Domain transferinin gerçekleştirilebilmesi için ilk önce domain transfer kilidinin açık olması ve Domain Transfer Kodu (Domain EPP Code) bilgisine de sahip olmanız gerekir. Mevcutta işbirliği yapıyor olduğunuz domain sağlayıcınızdan da öğrenebileceğiniz Domain Transfer Kodu olmandan da transfer işlemini gerçekleştirmeniz mümkün olmaz.

Son olarak “Whois” korumasının devre dışı bırakılmış durumda olmasıdır. Kişisel bilgilerinizin korunması için kullanmanız gereken Whois korumasının devre dışı bırakılmaması halinde domain taşıma işlemi gerçekleştirilemez.

.com.tr / edu.tr / .tr vb uzantılılar için domain transferi;

.com.tr uzantılı alan adlarının transfer işlemleri form aracılığıyla yapılmakta olup bireyler için alan adı sahibinin imzası, tüzel kişilikler için formun imza ve kaşe yapılması yöntemiyle gerçekleştirilmektedir. Form ve transfer süreci hakkında müşteri ilişkileri birimimiz destek olmaktan memnuniyet duyacaktır.

Hızlı, Kolay ve Güvenilir Transfer

Daha kaliteli ve güvenilir bir hizmet almak için yapacağınız domain transferi için gereken her bilgiye ve erişime sahipseniz kolayca domain sağlayıcınızı bir başkası ile değiştirebilirsiniz.

.Domain transferi için alan adı kilidinizi kaldırıp transfer kodunu Kriweb’e iletmeniz halinde işleminizi 6 gün içinde gerçekleştirmemiz mümkün olacaktır.

Rahat ve kolay anlaşılır kullanım panelimiz ile işlemlerinizi kolaylıkla yapabilir ve daha kaliteli bir hizmete en kısa sürede kolayca ulaşabilirsiniz!

Kriweb olarak Domain Transferi dışında, Domain Satın Alma, Cloud ve CDN gibi ürünlerle yanınızdayız.

Alan adı satın alındıktan sonra whois bilgilerini Avrupa Birliği ülkelerinde faaliyet gösteren firmanızın veya Avrupa Birliği ülkelerinde yaşayan yetkili kişinin adresi ve bilgileri ile değiştirmeniz gerekmektedir. Aksi halde alan adınız silinebilir.
.eu uzantılı alan adı prosedürleri hakkında Domain Kayıt Sözleşmesi madde 13 inceleyiniz.