Transfer Domain

To transfer your domain name, write it below.

TLD Min. Years Register Transfer Renew Other Properties
.com 1 9.90$ 9.90$ 9.90$
.net 1 11.00$ 11.00$ 11.00$
.org 1 12.00$ 12.00$ 12.00$
.biz 1 17.50$ 9.50$ 17.50$
.istanbul 1 25.00$ 25.00$ 25.00$
.com.tr 1 20.00$ 0.00$ 20.00$
.net.tr 1 20.00$ 0.00$ 20.00$
.gen.tr 1 14.00$ 0.00$ 14.00$
.asia 1 20.00$ 20.00$ 20.00$
.xxx 1 91.00$ 91.00$ 91.00$

Register Now

Bought domain name activate itself immediately. You do not need any other additional actions.

ID Protection

You can protect your domains with a single click on our your control panel

Domain Management

With unique domain management panel you can handle all your actions.

E-mail Redirection

Even if you do not have any hosting service, you can redirect your mails free.

Construction

Your domain's elegant design does not ready yet? If you wish you can redirect to parking page

Redirection

Without having any additional servicee, you can redirect your domain name.
Domain
İnternet üzerinde kullanılan ve yayınlanan web sitelerine erişime aracılık eden alan adı (Domain), internet protokol numaralarına ulaşmak için kullanılan bir kimliktir. Yani alan adını internete bilgi sunan web sitesinin ve hizmetin adı olarak tanımlayabiliriz. Bu adresler olmazsa, web sitelerine sadece IP adresiyle ulaşabiliriz. IP adresin kullanılması zor olduğundan, yani isimlerin rakamlardan daha akılda kalıcı olması sayesinde domain sistemi geliştirilmiştir.
Alan adının kolay yazılabilir ve hatırlanabilir şekilde olması, o siteye çok sayıda ziyaretçinin ulaşması demektedir. Bir web sitesine ulaşabilmek için, o sitenin alan adını internet tarayıcınızın adres satırına yazdığınızda, bu alan adı önce IP adresine çevrilir ve daha sonra kullanıcı bu IP adresine sahip web sunucuya yönlendirilir. Örneğin 176.42.18.49 – google.com IP ve alan adı karşılaştırması hangisinin akılda kalıcı olduğunu anlatmak için yeterlidir. Bir alan adının kısa, hatırlanabilir, kolay yazılabilir olması global olmasına kolaylık sağlar ve web sitesine giriş için çok büyük bir avantaj sağlar.
Domain ( alan adı) almak için, ilk olarak almak istediğiniz alan adını sorgulama ekranına girerek, başka biri tarafından alınıp alınmadığını kontrol etmek gerekir. Daha önce tescil edilmiş olan alan adı ikinciye defa alınamaz, korunmaktadır. Bu sebepten dolayı, önce domain sorgulama işlemi yapılmalı, sorgulanan alan adı dikkatlice yazılmalıdır. Sorgulama işlemini gerçekleştirdikten sonra, almak istediğiniz isim daha önce üçüncü şahıslar tarafından tescil edilmemişse yani alınmamışsa satın almaya uygun anlamına gelmektedir.
Satın alınmamış ve satın almaya uygun olan domain adresi kayıt işlemine Domain Tescil adı verilir. Domain tescil işlemlerini sorgulama sonucu çıkan ‘tescil edin’ butonuna tıklayıp, bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Satın almak istediğiniz alan adını boş ise en az 1 yıl ile en çok 10 yıl arasında tescil edebilirsiniz. Tescil işleminden sonra tercih ettiğiniz tescil süresi boyunca sizden başkası hak elde edemez ve kullanma talebinde bulunamaz. Kötü niyetli kişiler tarafından haksız rekabete girmelerine engel olmak için, almak istediğiniz alan adının farklı uzantıları için de toplu domain sorgulama yapmanızda fayda vardır.
Com.tr uzantılı alan adı almanız için almak istediğiniz alan adının, resmi marka tescillerindeki ticari unvanınıza uygun olması gerekir. Sadece bu kriterlere uygun alan adını alabilir. Tekstil.com.tr ticaret.com.tr gibi jenerik alan adları satın alınamaz.