CDN | Content Delivery Network (İçerik Dağıtım Ağı)

POPÜLER

500 GB

$ 25 00 Aylık
 • 500 GB Aylık Data Transferi
 • 10 GB Ücretsiz Depolama Alanı

1 TB

$ 35 00 Aylık
 • 1 TB Aylık Data Transferi
 • 10 GB Ücretsiz Depolama Alanı

2 TB

$ 68 00 Aylık
 • 2 TB Aylık Data Transferi
 • 10 GB Ücretsiz Depolama Alanı

CDN ile kullanıcılara web içeriklerinizin en yakın lokasyonda bulunan sunucular tarafından iletilmesi sağlanmaktadır. Kriweb farkıyla Türkiye'de 3, Dünyada 200 noktada hizmetinizdeyiz.

10 GB ücretsiz depolama alanı

Türkiye lokasyonunda depolama

Türkiye, Avrupa, Amerika, Ortadoğu ve Kuzey Afrika lokasyonlarından veri iletimi

Alan adı ve hosting hizmeti ile tam entegre

10 dakikada kullanıma hazır

Detaylı kullanım istatistikleri

CDN Avantajları

Web Sitenizi Hızlandırın

CDN ile kullanıcılara web içeriklerinizin en yakın lokasyonda bulunan sunucular tarafından iletilmesi sağlanmaktadır. Kriweb farkıyla Türkiye'de 3, Dünyada 200+ Pop noktasında hizmetinizdeyiz.

CDN | İçerik Dağıtım Ağını neden kullanmalıyım?

 • Siteniz tüm dünyada çok hızlı bir şekilde erişilebilir hale gelir.
 • Hızlı bir web sitesi, arama motoru sıralamalarında üst sıralarda çıkmanızı sağlar.
 • Hızlı ve sorunsuz bir web sitesi müşteri memnuniyetini ve sadakatini arttırarak satışlarınızda artış sağlar.
 • CDN Seo skorunuzun daha yüksek olmasını sağlar.
 • CDN site trafiğinizi kontrol altına alır ve yoğunluktan dolayı yaşadığınız sunucu sorunlarını ortadan kaldırır.
 • Sıkça ziyaret edilen bir web siteniz varsa ve sitenizin sunucuları Türkiye’de değilse, kesinlikle CDN hizmetini kullanmalısınız.
 • CDN Nedir?

  CDN (Content Delivery Network), coğrafi bölgelere göre dağıtılmış sunuculardan verilerin (sayfa, video, görsel vs.) temin edilmesidir. Bu da, yüklü hacimli verilerin çok kısa bir sürede ve kesintisiz olarak kullanıcılara gösterilmesi anlamına gelmektedir.
  CDN kullanımı, özellikle uluslararası hizmet veren firmalar için oldukça kritik bir konudur. CDN, dünyanın hemen hemen her noktasından kullanıcılara aynı hızla içeriklerinizi gösterme imkanı sunar.

  CDN Nasıl Çalışır?

  CDN’nin çalışma prensibi oldukça basittir. POPs sunuculardan oluşan CDN’ler, dünyanın her yanına dağıtılır. Kullanıcıya en yakın bölgede olan CDN sunucusuna “edge server” denir. Kullanıcı yaptığı aramaya en yakın coğrafyadan bu edge serverlar sayesinde sayfa içi veriyi çok hızlı alır. Dolayısıyla da, ilgili web sayfanın yüklenmesini uzun uzadıya beklemek zorunda kalmaz.
  CDN ile beraber cache kullanımından da faydalanmış olursunuz. Yani sorgu sırasında site içeriği, ana sunucudan çekilmek zorunda kalmaz, “edge server” ile bu süreç çok hızlı bir şekilde gerçekleşir.
  CDN kullanımının diğer bir avantajı ise, oluşturulan cache’in düzenli olarak güncellenmesidir. Yani kullanıcılar sitenizi ziyaret ettiklerinde hızlı bir deneyimin yanı sıra güncel bilgiye de ulaşmış olurlar.

  CDN'in AVANTAJLARI

 • CDN markanızın prestijini arttırır.
 • CDN özellikle online dünyanın oyuncuları olmak üzere tüm markalar için oldukça önemlidir.
 • CDN kullanıcıların sayfalara ulaşma sürelerini hızlandırarak işlemleri güvenilir ve sürekli kılar. Dolayısıyla satış ve müşteri memnuniyetini arttırır.
 • Hızlı açılan sayfalar müşterilerin güvenini kazandırır. Açılış sayfasının hızı arttıkça reklam maliyetlerini düşürür.
 • Ziyaretçilerin sitede daha uzun süre kalmasını sağlayarak, müşterilerin web sitesinden hemen çıkma oranını düşürür.
 • Sunucu çok fazla isteği cevaplamak zorunda kalmaz ve sunucu yükü hafifler. Buna bağlı olarak yüksek kapasiteli sunucu kullanmak zorunda kalınmaz ve sunucu maliyetleri düşer.
 • Sunucu sorunlarını önemsiz hale getirerek kesintisizlik ve süreklilik sağlar.
 • Daha çok trafik isteğine daha kısa sürede yanıt verme imkanı sunar.
 • CDN Kullanımı ve SEO

  Site açılış hızı, SEO (arama motoru optimizasyonu) açısından çok önemlidir. Google’ın web site sahiplerinden talep ettiği tek bir şey var: Kullanıcı deneyimini geliştirmek.
  Bir web sitesi, kullanıcılarına ne kadar iyi deneyim sunarsa, Google’da bu web sitesini aynı derecede ödüllendirmektedir. Kullanıcı deneyimini geliştirmenin en kolay ve önemli yollu da site açılış hızından geçmektedir.
  Kissmetrics tarafından yapılan bir araştırmaya göre:
  Mobil kullanıcıların %73’ü, bir web site yavaş yükleniyorsa, o siteden hemen çıkıyor.
  Kullanıcıların bir sayfanın açılması süresi için ön gördükleri ortalama süre 2 saniyenin altında.
  Kullanıcıların %40’ı, bir web sayfası 3 saniyeden geç açılıyorsa o siteyi terk ediyor.
  1 saniyelik bir gecikme, dönüşüm oranını %7 azaltıyor.

  Kriweb CDN Hizmeti ile Neler Sunuyor?

  Kriweb Türkiye’ de bir ilke imza atarak online kurulum ile dakikalar içerisinde CDN teknolojisini aktive edebilme imkanı sağlıyor.
  Kriweb, anında kurulum, Türkiye lokasyonundan data iletimi, alan adı ve hosting hizmeti ile tam entegrasyon, Türkiye lokasyonunda depolama, detaylı kullanım istatistikleri, 1 TB'a kadar dosya transferi, 10 GB ücretsiz depolama alanı avantajlarıyla ve 15 gün ücretsiz deneme fırsatlarıyla web sitenize hız ve performans sunuyor.

  Maliyet Avantajı

  CDN hizmeti alan bir şirket için fark tasarruf ile sonuçlanacaktır. Farklı veri merkezlerinde alt yapı yatırımı ve her biri için ayrı sözleşme yönetimi yapmak yerine, CDN şirketi ile çalışmak operasyon, sözleşme sadeliği, tek noktadan hizmet alma avantajları ile birlikte ciddi maliyet avantajı sağlayacaktır.

  Tüm hizmetler ve bölgeler bir arada

  Başarılı bir küresel CDN şirketi lokal PoP noktalarını, lokal uzmanlıkları, yerel ve global yapıları tek bir hizmet noktasına dönüştürür. Çoğu zaman şirketler belli bir bölgeye hizmet vermektedirler, fakat o bölgede iş stratejilerini uygulayabilecek yeterli yatırım ve hizmet noktaları bulunmamaktadır. Küresel CDN ile istenen bölgeye istendiği zaman uçtan uca ölçeklenebilir çözümler ile ulaşmak mümkündür.

  Güvenirlilik ve yanıt süresi optimizasyonu

  İnternet üzerinden iş yapan işletmeler için hız, performans ve gecikme sorunları satışlarını, mevcut müşterilerini ve potansiyel müşterilerini olumsuz yönde etkilemektedir. Güvenilir CDN hizmeti sayfa gösterim sürelerini hızlandırarak online işlemleri güvenilir ve sürekli kılar, dolayısıyla satış ve müşteri memnuniyetini arttırır.

  Erişilebilirlik oranında artış

  Son 10 yılda katlanarak artan internet kullanım rakamları göz önüne alındığında CDN yatırımı yaparak işletmelerin erişilebilirlik oranlarını arttırması, işlerini geliştirmek ve büyütmek için önemli bir fırsat yaratmaktadır. CDN dağıtık PoP noktaları ile yüksek erişilebilirkik sağlayarak son kullanıcılara online işlemlerde güvenilir erişim sağlamaktadır. İşletmelerin son kullanıcı erişimi, performans ve satış gibi kaygıları CDN ile ortadan kalkmaktadır.

  Analitik ve servis etme

  CDN içeriği hızlı ve performanslı servis etmenin yanı sıra birden fazla farklı araç kullanarak elde edilebilen analitik veriyi tek merkezden sağlar. Bu veriler ile son kullanıcı eğilimlerini, trendlerini görerek web sitenizi optimize imkanı sunar, pazarlama ve satış aktivitelerini destekler.