04 Nisan 2018

Geleceğe ışık tutan ve gençleri harekete geçirecek olan projelerin her zaman destekçisi olan Kriweb, bu misyonundan yola çıkarak sosyal sorumluluk projelerine destek veriyor.

Gençlerin Ücretsiz Bir Şekilde Yurtdışına Çıkabilmesine Olanak Sağlayan Dünya’nın En

Büyük Gençlik Hareketi: Gençlik Otobüsü

Dünyanın en büyük gençlik hareketi unvanına sahip Gençlik Otobüsü projesi, 2010 yılında MCD Gençlik Ajansı tarafından hayata geçirildi.

Gençleri hayalleri doğrultusunda gidebilmeleri adına yeni ufuklar açan projenin ana sponsorlarından bir tanesi de Kriweb.

Ücretsiz olarak yurtdışına çıkma fırsatı sunan ve gençler için büyük önem taşıyan proje, gençlerin Avrupa ve Amerika hayallerini ulaşılabilir kılıyor. Yeni vizyonlar kazandırmayı amaçlayan proje sayesinde gençler ufuklarını ve bakış açılarını geliştirme fırsatı yakalayabiliyor.

Projenin ihtiyacı olan internet alt yapısı ve destek hizmetlerine sponsorluk desteği veren Kriweb, Gençlik Otobüsü projesinin en büyük destekçilerinden biri olmaya devam ediyor.

Devamını Oku...

04 Nisan 2018

Kriweb sosyal sorumluluk projelerinin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla başarıya aday projelere teknolojik alt yapı desteği veriyor.

Bu doğrultuda gerçekleştirmiş olduğu sosyal sorumluluk projelerinden bir tanesi ;

Doğa ve Çevre Kirliliği Konusunda Kültürel Sosyal Sorumluluk Projesi: Doğa İçin Çal

Doğa İçin Çal; evrensel bir dil olan müziği kullanarak doğa ve doğal yaşam alanlarının korunmasına için ilgili tüm derneklerin faaliyetlerine dikkat çekmek amacıyla ortaya çıkan bir proje.

Kriweb, başarılı çalışmalara imza atan Doğa İçin Çal projesinin ilk sponsoru olarak projeye büyük destek sağladı.

Başta Kriweb olmak üzere birçok markanın sponsorluğunda gerçekleşen proje; ülke çapında büyük yankı uyandırarak doğa ve çevre kirliliği konusunda geniş kitlelere ulaştı.

Projenin daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için Kriweb projeye online mecralarda destek vermeye devam ediyor.

Devamını Oku...

04 Nisan 2018

Kriweb olarak daha iyi bir dünya yaratma hayali taşıdığına inandığı projelere sürdürülebilirliklerine katkı sağlamak için sponsorluk desteği veriyoruz. Bu kapsamda Türkiye'nin en önemli projelerinden biri olan ve ülkemizde yaşayan gençlere ücretsiz olarak Avrupa ve Amerika deneyimi fırsatı sunan Gençlik Otobüsü Projesini destekleyerek, gençlere yeni vizyonlar kazandıracak, ufuklarını genişletecek ve ülkeye faydalı birer kaynak olarak yetişmelerini sağlayacak projenin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Gençlik Otobüsü Projesi Kapsamında Düzenlenen Ödül Programı: Türkiye Gençlik Ödülleri

“Gençlik Otobüsü” projesi kapsamında düzenlenen “Türkiye Gençlik Ödülleri” MCD Gençlik Kulübü, MCD Gençlik Ajansı ve Dünya Gençlik Politikaları Derneği tarafından organize ediliyor.

Şubat 2015’te ilk kez gerçekleştirilen ödül töreninde rekor sayıda oy kullanımı gerçekleştirildi. Türkiye Gençlik Ödülleri projesinin her yıl başarılı bir şekilde devam edebilmesi amacıyla, Kriweb tarafından ödül programına sponsorluk desteği sağlanıyor.

Kriweb sorunsuz ve hızlı hizmet anlayışı ile ödül programında ihtiyaç duyulan web altyapısı için destek veriyor.

Devamını Oku...

02 Şubat 2018

İlk çalışmalarına 2010 yılında Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencileri tarafından hobi olarak başlayan Marmara Üniversitesi Robot Kulübü, zamanla ilginin ve başarının artmasıyla çok önemli vizyon ve misyona sahip bir kulüp haline geldi. İlk Mini Sumo Robotu’nu kısa süre içerisinde yarışacak duruma getirdi ve çıtayı her yıl daha da yukarılara çıkarmayı başardı.

Kulübün çalışmalarını yakından takip eden Kriweb, kulüple iletişime geçerek, yapılacak çalışmalara destek vermek için ilk adımı attı.

Bu desteği halihazırda sürdüren Kriweb, ana faaliyetlerine Mini Sumo yaparak başlayan ve akademik uygulamalarının yanı sıra eğitim ve araştırma amaçlı robotlar tasarlayan, sorumluluk sahibi bireyler ile ülke kalkınmasına sosyo-kültürel, teknolojik katkı sağlama misyonuna sahip Marmara Üniversitesi Robot Kulübü’nün sayılı sponsorları arasında yer alıyor.

Sahip olduğu sosyal sorumluluk vizyonu ve aynı zamanda ülke teknolojisinin gelişebilmesi konusundaki hassasiyetiyle Kriweb; ihtiyaç duyulan tüm web teknolojisi hizmetleri desteğini sunmaya devam ederek kulübün başarılarının artmasına katkı sağlıyor.

Devamını Oku...

01 Ocak 2018

CDN (Content Delivery Network), dünya çapında çeşitli lokasyonlara yerleştirilmiş serverların oluşturduğu stratejik bir sistemdir. CDN’in ana hedefleri hız, yüksek ulaşılabilirlik ve ölçeklenebilirliktir.

Performans
Web sitenizin içeriği dünya geneline yayılmış PoP noktalarında güncel olarak tutulur. Kısa mesafe gecikmenin önüne geçtiği gibi, kota aşımını da minimuma indirir.

Ölçeklenebilirlik
Sitenizde CDN kullanmak, trafik yükünü azaltacağı gibi, ihtiyacınız olduğu anda ölçek büyütme ve küçültme konusunda oldukça kullanışlıdır.

Güvenilirlik
Ziyaretçiler her zaman kendilerine en yakın lokasyonda bulunan PoP noktasına yönlendirilirler. Eğer bu nokta ulaşılamaz durumda ise, ziyaretçi otomatik olarak bir sonraki en yakın noktaya yönlendirilir.

Düşük Maliyet
CDN, kendi başınıza yönetmeye çalıştığınız server altyapısından daha az maliyet gerektirir ve giderleri düşürmek için daha elverişlidir.

SEO
Sayfa açılma hızı arama motoru sayfa sıralamasının anahtar unsurlarından birisidir. Birçok arama motoru sayfa yüklenme hızını ana etmenlerinden birisi olarak görür.

Devamını Oku...

01 Ocak 2018

CDN, web site içeriklerinin son kullanıcıya en yakın noktadan servis edilmesine dayalı network ve sunucu alt yapısına verilen addır.

CDN web sitenizin ziyaretçilerine en iyi web deneyimini yaşatmak prensibiyle çalışan bir alt yapıdır.

Günümüz dijital dünyasında trafiği yoğun olan oyun, turizm, e- ticaret, medya ve benzeri sektörler için ziyaretçi memnuniyetini arttırmak adına hizmet sağlayan CDN altyapısı; web sitenizin güvenli ve yüksek hızlı performans göstermesini sağlayan avantajlar sunar.

Online dünyada rekabet eden tüm markalar için önem arz eden CDN alt yapısı; kullanıcıların sayfalara ulaşma sürelerinin hızlandırarak işlemleri güvenilir ve sürekli kılar. Hızlı açılan sayfalar, ziyaretçilerin güvenini kazandırarak gelirlerinizin artmasına destek olur.

Marka prestiji için önemli bir alt yapı olan CDN, sitenizin tüm dünyada çok hızlı bir şekilde erişilebilir hale gelmesini sağlar. Hızlı bir web sitesi, arama motoru sıralamalarında üst sıralarda çıkmanızı sağlar. Tüm bu avantajlara sahip olacağınız hızlı ve sorunsuz bir web sitesi, müşteri memnuniyetini ve marka sadakatini arttırarak satış artışı sağlayacaktır.

Yapılan araştırmalara göre müşterilerin en çok değer verdiği şey paradan ziyade ZAMAN!

E- ticaret sitelerinde ziyaretçilerin diğer markaları tercih etmesindeki en büyük etken sayfa açılış hızıdır. Sayfa açılış hızı ile son kullanıcıların sayfada dolaşma süresi arasında ters orantı mevcuttur. Sayfa açılış hızı ne kadar düşük olursa, kullanıcıların sayfada kalış süresi o kadar yüksek olur. Bu da site gelirlerinin yükselmesi için bir numaralı öncelik olmalıdır.

En iyi web deneyimi!

Ayrıca sitenizin açılış hızı SEO açısından da çok önemlidir. Google’ in web site sahiplerinden talep ettiği tek şey; kullanıcı deneyimini geliştirmektir. Bir web sitesi, kullanıcılarına ne kadar iyi deneyim sunarsa Google’ da bu web sitesini aynı derecede ödüllendirmektedir. İşte CDN’ de tam olarak burada devreye giriyor. Sunduğu birçok avantajla kullanıcı deneyimini geliştirmek ve en iyi web deneyimini yaşatmak.

Tüm bu avantajlı özelliklerin yanında, KRIWEB sunduğu CDN hizmetiyle bir ilke imza atarak; online kurulum ile dakikalar içerisinde CDN teknolojisini aktive edebilmenizi sağlıyor. Siz de ziyaretçilerinize en iyi web deneyimini yaşatacak CDN alt yapısına anında sahip olmak için www.kriweb.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Devamını Oku...