01 Ocak 2018

CDN, web site içeriklerinin son kullanıcıya en yakın noktadan servis edilmesine dayalı network ve sunucu alt yapısına verilen addır.

CDN web sitenizin ziyaretçilerine en iyi web deneyimini yaşatmak prensibiyle çalışan bir alt yapıdır.

Günümüz dijital dünyasında trafiği yoğun olan oyun, turizm, e- ticaret, medya ve benzeri sektörler için ziyaretçi memnuniyetini arttırmak adına hizmet sağlayan CDN altyapısı; web sitenizin güvenli ve yüksek hızlı performans göstermesini sağlayan avantajlar sunar.

Online dünyada rekabet eden tüm markalar için önem arz eden CDN alt yapısı; kullanıcıların sayfalara ulaşma sürelerinin hızlandırarak işlemleri güvenilir ve sürekli kılar. Hızlı açılan sayfalar, ziyaretçilerin güvenini kazandırarak gelirlerinizin artmasına destek olur.

Marka prestiji için önemli bir alt yapı olan CDN, sitenizin tüm dünyada çok hızlı bir şekilde erişilebilir hale gelmesini sağlar. Hızlı bir web sitesi, arama motoru sıralamalarında üst sıralarda çıkmanızı sağlar. Tüm bu avantajlara sahip olacağınız hızlı ve sorunsuz bir web sitesi, müşteri memnuniyetini ve marka sadakatini arttırarak satış artışı sağlayacaktır.

Yapılan araştırmalara göre müşterilerin en çok değer verdiği şey paradan ziyade ZAMAN!

E- ticaret sitelerinde ziyaretçilerin diğer markaları tercih etmesindeki en büyük etken sayfa açılış hızıdır. Sayfa açılış hızı ile son kullanıcıların sayfada dolaşma süresi arasında ters orantı mevcuttur. Sayfa açılış hızı ne kadar düşük olursa, kullanıcıların sayfada kalış süresi o kadar yüksek olur. Bu da site gelirlerinin yükselmesi için bir numaralı öncelik olmalıdır.

En iyi web deneyimi!

Ayrıca sitenizin açılış hızı SEO açısından da çok önemlidir. Google’ in web site sahiplerinden talep ettiği tek şey; kullanıcı deneyimini geliştirmektir. Bir web sitesi, kullanıcılarına ne kadar iyi deneyim sunarsa Google’ da bu web sitesini aynı derecede ödüllendirmektedir. İşte CDN’ de tam olarak burada devreye giriyor. Sunduğu birçok avantajla kullanıcı deneyimini geliştirmek ve en iyi web deneyimini yaşatmak.

Tüm bu avantajlı özelliklerin yanında, KRIWEB sunduğu CDN hizmetiyle bir ilke imza atarak; online kurulum ile dakikalar içerisinde CDN teknolojisini aktive edebilmenizi sağlıyor. Siz de ziyaretçilerinize en iyi web deneyimini yaşatacak CDN alt yapısına anında sahip olmak için www.kriweb.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Devamını Oku...

01 Ocak 2018

CDN (Content Delivery Network), dünya çapında çeşitli lokasyonlara yerleştirilmiş serverların oluşturduğu stratejik bir sistemdir. CDN’in ana hedefleri hız, yüksek ulaşılabilirlik ve ölçeklenebilirliktir.

Performans
Web sitenizin içeriği dünya geneline yayılmış PoP noktalarında güncel olarak tutulur. Kısa mesafe gecikmenin önüne geçtiği gibi, kota aşımını da minimuma indirir.

Ölçeklenebilirlik
Sitenizde CDN kullanmak, trafik yükünü azaltacağı gibi, ihtiyacınız olduğu anda ölçek büyütme ve küçültme konusunda oldukça kullanışlıdır.

Güvenilirlik
Ziyaretçiler her zaman kendilerine en yakın lokasyonda bulunan PoP noktasına yönlendirilirler. Eğer bu nokta ulaşılamaz durumda ise, ziyaretçi otomatik olarak bir sonraki en yakın noktaya yönlendirilir.

Düşük Maliyet
CDN, kendi başınıza yönetmeye çalıştığınız server altyapısından daha az maliyet gerektirir ve giderleri düşürmek için daha elverişlidir.

SEO
Sayfa açılma hızı arama motoru sayfa sıralamasının anahtar unsurlarından birisidir. Birçok arama motoru sayfa yüklenme hızını ana etmenlerinden birisi olarak görür.

Devamını Oku...