Domain-Alan Adı Sorgulama

Hemen hayalindeki Domain-Alan Adını sorgula


Domain-Alan Adı Fiyatları

Domain-Alan Adını 1996 yılından bu yana 200.000’ den fazla kayıt gerçekleştiren Kriweb güvencesiyle satın al

Uzantı En Az Yıl Kayıt Transfer Yenile/Süre Uzat Diğer Özellikler

KRIWEB Domain-Alan Adı Servisleri

Hemen Tescil

Tescil edilen alan adı (com.tr vb belge onayı gerektiren alan adları hariç) anında aktif olur , hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Domain Yönetimi

Ek gereksinimlere ya da teknik bir bilgiye ihtiyaç duymadan domain yönetim ekranımızla tüm işlemlerinizi eksiksiz halledebilirsiniz.

Yapım Aşamasında

Alan adınıza ait panelinizin ya da sitenizin tasarlanması bitmedi mi? Sorun değil şık bir yapım aşamasında sayfası bekleyenler için yeterli olacaktır.

Yönlendirme

Ek bir hizmet satın almadan alan adınızı başka bir alan adına yönlendirebilirsiniz.

Domain Sorgulamadan Karar Vermeyin

Domain sorgulama işlemini hızlı ve güvenilir bir şekilde yaparak seçtiğiniz domainin tescilini gerçekleştirebilirsiniz.

Kısa, anlaşılır, akılda kalıcı! İyi bir domain seçiminin temel gereksinimlerini göz önünde bulundurup domaininizi seçtiyseniz sıra domain sorgulama işlemine gelmiş demektir. Dünya üzerinde milyonlarca web sitesi ve tüm web siteleri için de ayrı birer alan adının, yani domainin gerekli olduğu düşünülürse seçmiş olduğunuz alan adının daha önce alınıp tescil edilmiş olma ihtimali de bulunuyor.

Önce Sorgulayın, Sonra Tescilleyin

Domain sorgulaması yapmak istediğiniz alan adını yazdığınızda daha önce satın alınıp tescil edilmediyse bu hakka siz sahip olabilirsiniz. Yalnızca domain sorgulama yapmanız ve seçmiş olduğunuz domainin kullanımda olup olmadığını kontrol etmeniz yeterli.

Alacağınız domainin kullanımda olmaması halinde seçeceğiniz uzantı ile birlikte domaini satın alıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Tescil işlemi gerçekleştirilen domainlerin kullanılması için beklemenize gerek olmaz.

Tasarımın bitmesini bekliyor olmanız da domain satın almanıza engel değil. Sitenizin ya da panelinizin yapım aşamasında olduğunu belirten bir karşılama sayfası ile çok yakında yayında olacağınızı duyurabilirsiniz.

Adı ile Birlikte Uzantı da Önemli

Domain sorgulaması yaparken farklı uzantılarla birlikte de deneyebilirsiniz. Ancak bunu yaparken web sitenizin kurulum amacı ve işlevi ile uzantıların uyumlu olmasına dikkat etmenizde de fayda var. “.com”, “.edu”, “.art” gibi birbirinden farklı birçok uzantı aynı zamanda farklı amaçlı web sitelerini de işaret eder.

En çok karşılaştığınız alan adı uzantısı “.com” olsa da seçeceğiniz uzantının domain sorgulaması yaptığınız alan adının amacını da belli etmesi gerekebilir. “.com” uzantısı ingilizcede “commercial” kelimesinden gelmekle beraber daha çok ticari amaçlı kurulan web siteleri için kullanılır. “.com.tr” için ise belge almanız gerekir.

Bütün bu kontrollerle birlikte domain sorgulama işlemini tamamlayıp domainin kullanımda olmadığına emin olduğunuzda satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 1 ile 10 sene arasında kullanabileceğiniz domainin kullanım süresi bitmeden önce de mail ve SMS yolu ile bilgilendirilirsiniz.

Siz de güvenilir bir şekilde domain sorgulama işlemi yapmak için hemen alan adınızı yazın!

Kriweb olarak Domain Sorgulama dışında Domain Transferi, Cloud ve CDN gibi ürünlerle yanınızdayız.

Alan adı satın alındıktan sonra whois bilgilerini Avrupa Birliği ülkelerinde faaliyet gösteren firmanızın veya Avrupa Birliği ülkelerinde yaşayan yetkili kişinin adresi ve bilgileri ile değiştirmeniz gerekmektedir. Aksi halde alan adınız silinebilir.
.eu uzantılı alan adı prosedürleri hakkında Domain Kayıt Sözleşmesi madde 13 inceleyiniz.