EV SSL

SSL Sertifikaları

  • - Yeşil Adres Çubuğu
  • - Tek Alan Adı
  • - Belge gerektirir
  • - Bankalar ile uyumlu
  • - 128/256 bit şifreleme
  • - %99,3 Tarayıcı uyumu
  • - Ücretsiz Site Mührü
  • - Mobil Cihaz Uyumluluğu
  • - Gelişmiş Doğrulama

Sadece 175$/Yıllık

Satın Al
EV SSL

Comodo EV SSL Sertifikası

Comodo EV SSL Sertifikası e-ticaret, kurumsal firmalar, sivil toplum kuruluşları veya resmi web siteleri için mükemmel çözümdür. Bu sertifikayı kullanan web sitelerinin tarayıcı adres çubuğunda yeşil bar (greenbar) ve şirket adı görüntülenir. Yüksek güvenlik ve prestij sağlayan, en kapsamlı doğrulama işlemine sahip SSL sertifikasıdır. Yayınlanması için en fazla 10 iş günü gerekir.

Gerekli Evrak İşlemleri Nelerdir?

İmza yetkilisi imza sirküsü veya imza beyannamesi,
faaliyet belgesi veya sicil gazetesi,
vergi levhası veya vergi mükellefiyet belgesi
gibi evraklar ile birlikte, aşağıda belirttiğimiz bilgileri de iletmeniz gerekmektedir: Firmaya ait 1. yetkili, 2. yetkili ve iletişim bilgilerinin iletilmesi gerekmektedir.
Ayrıca firmaları ITO, ATO vb gibi ticaret odalarından yada turkiye.gov.tr, kaysis.gov.tr vb gibi devlete ait herhangi bir online merciden firmaya ait telefonun sorgulanabilmesi gerekmektedir. Bu bilgiler sorgulanamadığı taktirde, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Avukat tarafından doldurulması gereken evrak ile doğrulama yapılmaktadır.
Comodo tarafından başvuru sürecinde yetkili e-posta adresine onay ve sözleşme evrakları iletmektedir. Onay sürecinden sonra evraklarınız incelemeye alınmaktadır.
Yeşil barda yer alacak şirket adı, firmanın resmi evraklarında ve online sorgulamalarda belirtilen ünvanı baz alınarak onaylanmaktadır. Ünvan üzerindeki değişikliklerde, firma olarak değişiklik yapma yetkimiz bulunmamaktadır. Onay süreci tamamen Comodo firmasının insiyatifindedir.

Ayrıca Şu Hususlara Dikkat Edilmelidir;


İşletme kaydı:
İş kayıtlarınızın kimlik doğrulaması yapılmalıdır. Comodo, şirket profilinizi doğrulayarak şirketinizin yasal olarak kayıtlı olduğunu kontrol edecektir.
Şirket temsilcisi:
Şirket temsilcisi şirket içinde bir yönetici pozisyonuna (CEO, CFO, COO vb.) sahip olmalıdır.
Whois İletişim Bilgileri:
Sertifika verme işlemini daha hızlı yapmak için, alanınız için whois ile ilgili doğru iletişim bilgilerine sahip olduğunuzdan emin olun.
Whois Koruması:
Whois alan adı verilerini doğrulamak için, Whois koruması’ nın kapatılması gerekir. Aksi halde sertifika doğrulama süreci tamamlanamayacaktır.

Comodo EV SSL İle Ne Elde Edersiniz?

Genişletilmiş Validasyon (EV)

Etki alanı sahipliğine ek olarak, Comodo, bir sertifika vermeden önce işletme kaydını kontrol eder. Bu site ziyaretçileri için daha fazla güven verir.

Tek Domainli Güvenlik

Comodo EV SSL sertifikası, tek bir alan adı için güvenlik sağlar.

Tüm Tarayıcılarla %99,3 Uyumlu Sertifika

Comodo Positive SSL, tüm tarayıcılar, cep telefonları ve cihazlar ile uyumlu olarak çalışarak tarayıcı kaynaklı güvenlik sorunları yaşamanızı önler ve tüm kullanıcılar için aynı güvenliği sağlar.

Güçlü Şifreleme ile En İyi Koruma

128/256 bit şifreleme özelliği ile veri işlemleri şifrelenerek, kötü amaçlı kişilerin üyelik ve kredi kartı bilgisi gibi hassas bilgileri ele geçirmesi engellenir.

1,750,000$ Garanti

Comodo, SSL sertifikasından kaynaklı bir güvenlik sorunu yaşanması durumunda EV SSL ürünü için uluslararası sigorta şirketleri tarafından yüksek miktarda garanti teminatı sağlar.

Ücretsiz Dinamik Site Mührü

Comodo EV SSL sertifikanız, ücretsiz dinamik site mühürlüdür. Bu mühür web sitenizin güvenilirliğinin, sertifikayı üreten firmanın (belirli koşullar dahilinde) garantisi altında olduğunu ifade eder. Mühürü, müşterilerinize güvenli bir sitede alışveriş yaptıklarını bildirmek için sitenizin herhangi bir yerinde görüntüleyebilirsiniz.

Yeşil Bar Teminatı

Bu güvenlik seviyesinde ek evrak işi gereklidir. Bununla birlikte, ek doğrulama katmanları, sitenizde, müşteriler için teminat kaynağı olan yeşil adres çubuğunu üretir. Comodo’nun site mühürlerinin sağladığı görsel güven yanında sitenizin Dünya’nın en büyük güvenlik otoritesi tarafından korunuyor olması, müşteri güveninizi ve dolayısı ile kazancınızı arttırır.

Tüm Bankalarla Uyumlu

EV SSL sertifikaları, sanal pos hizmeti veren tüm bankalar ve ödeme sistemleri ile tam uyumludur.

Giriş Yap Kayıt Ol
Alan adı satın alındıktan sonra whois bilgilerini Avrupa Birliği ülkelerinde faaliyet gösteren firmanızın veya Avrupa Birliği ülkelerinde yaşayan yetkili kişinin adresi ve bilgileri ile değiştirmeniz gerekmektedir. Aksi halde alan adınız silinebilir.
.eu uzantılı alan adı prosedürleri hakkında Domain Kayıt Sözleşmesi madde 13 inceleyiniz.