Kullanıcı Sözleşmesi

Kriweb.com Son Kullanıcı Sözleşmesi

www.kriweb.com Sitesi Kullanım Şartları

1. Şartların Kabulü: Kriweb.com sitesine kayıt olarak Kriweb.com kullanım şartlarını kabul etmiş sayılmaktasınız.

2. Üye Bilgileri:

  • a) Kriweb.com kullanıcıların kayıt olurken beyan ettikleri bilgilerin doğru olduğunu kabul eder. Şehven veya kasti olarak yanlış kimlik beyanında bulunan kullanıcıların gerçek kimlik veya iletişim bilgilerini sağlayana kadar Kriweb.com bu kullanıcıların hesaplarına el koyma, sağladığı servisleri durdurma hakkını saklı tutar. Hesabınız bir firmayı/kurumu temsil etmekteyse bu metin, temsil ettiğiniz firma/kurumu bağlar.
  • b) Kullanıcılar üye bilgilerini doğru ve güncel tutmakla yükümlüdür.
  • c) Kriweb.com herhangi bir güvenlik riski öngördüğünde özel ya da tüzel şahıslara ait barındırdıkları üye bilgilerinin değiştirilmesi ya da silinmesi ya da durdurulması ya da herhangi başka bir fiili ve/veya sanal eylemin elektronik ya da basılı ortamda gerçekleştirilebilmesi ya da iptal edilebilmesi adına ilgili üyelik üzerinde hak iddia eden her nevi şahıs veya şahıslardan; üzerlerinde Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası barındıran resmi kimlik örneklerini ve firma bilgilerini isteyebilir, bu şart gerçekleşmediği ve/veya iletilen belge örneklerinde tutarsızlık ve/veya işbu belgenin üzerinde barındırdığı bilgilerin tespitini ya da okunurluğunu zorlaştıran herhangi bir kararsızlık durumunda ise hiçbir işlem yapmama haklarını saklı tutarlar.

3. Şifre Politikası: Kayıt sırasında kullanıcılar tarafından belirlenen şifrelerin en az 8 en çok 12 karakter olması, en az bir büyük harf, bir küçük harf ve özel karakter içermesi, kullanıcı adıyla aynı olmaması gerekmektedir.

Kayıt işlemi tamamlandığında;

  • a) Kullanıcılar şifrelerini yetkisiz kişilere karşı korumakla yükümlüdür.
  • b) Kullanıcılar kullanıcı adı ve şifrelerinin izinleri/bilgileri dışında kullanılması durumunda Kriweb.com" u uyarmak ve şifrelerini değiştirmekle yükümlüdür.
  • c) Siteyi ziyaret ettikten sonra çıkış butonuna tıklayarak güvenli çıkış yapmak kullanıcıların sorumluluğundadır. Kullanıcı hatalarından dolayı yetkisiz kişiler eline geçen kullanıcı adı ve şifrelerden, kullanıcının adına kayıtlı e-posta adresinin veya GSM numarasının el değiştirmesi sonucunda doğacak zararlardan Kriweb.com sorumlu tutulamaz.

4. Gizlilik: Kriweb.com kullanıcılarından almış olduğu kimlik ve iletişim bilgilerini adli bir tebligat olmadığı sürece 3. kişilerle paylaşmaz. Kriweb.com üzerinden kayıt edilen kimlik bilgilerinin gizlenmesi tamamen kullanıcıların inisiyatifindedir. Kriweb.com kullanıcı bilgilerini ve e-posta adreslerini üye/müşteri ile iletişim kurmak, bülten göndermek, anket uygulamak, hizmetlerle ilgili uyarı, ikaz, ihtar ve ödeme bildirimleri göndermek için kullanabilir.

5. Ücretler: Kriweb.com haber vermeksizin, sağladığı servis ve ürünlerin fiyatlarında değişiklik yapabilir, güncel ürün fiyatları www.kriweb.com adresindeki ilgili ürünün sayfasında ilan edildiği gibidir.

6. Ödeme: Kriweb.com kullanıcılarına sahip oldukları ürün ve hizmetlere ait bildirimleri/uyarıları (alan adı tescil süre sonu, sözleşme yenileme, cdn hesabı kullanım süresi, cdn hesabı kullanım miktarı, otomatik yenileme vb. gibi) kullanıcının belirttiği e-posta adresine ve/veya kayıtlı mobil telefonuna kısa mesaj olarak gönderilmektedir. Alan adı ürünlerinde son ödeme tarihine veya alan adının tescil süresinin bitimine 15, 7, 1 gün kala gönderim gerçekleştirilir. Kriweb.com bildirim yöntem ve zamanlamalarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Son ödeme tarihine kadar müteakip dönemin bakiyesinin ödenmemesi veya eksik ödenmesi durumunda ilgili ürün veya hizmet durdurulur. CDN ürünlerinde kota aşımı olduğunda; kota aşım ücretleri birim maliyet üzerinden hesaplanarak kullanıcıya faturalanır. Ödeme gerçekleşmez ve üst pakete geçilmezse Kriweb hizmeti durdurabilir. Havale taahhüdü ile oluşturulan siparişlerde ödeme dekontunun doğrulanması iş günlerinde 2-3 saat, hafta sonu ve resmî tatil süreçlerinde ise 2-9 gün kadar sürebilir. Bu nedenle, havale taahhüdü ile oluşturulan siparişlerde dekont doğrulanmasındaki gecikmelerden ve bu gecikmelerden doğabilecek zarar ve mağduriyetten Kriweb.com sorumlu tutulamaz. Kriweb.com bu tip gecikmelerin bertaraf edilmesine ilişkin kredi kartı ile ödeme seçeneği sunmaktadır.Kullanıcılar Kriweb.com satış sonrası yönetim panelini kullanarak, kredi kartı bilgileri ile diledikleri servis ve ürünler için önceden tanımlı otomatik ödeme talimatı oluşturabilirler. Otomatik ödeme talimatı veren kullanıcılar sağladıkları kredi kartı bilgilerinden Kriweb.com'un gerekli ücretleri çekmesine onay vermiş olurlar. Otomatik ödeme talimatlarının geçerli olacağı ürünlerin kullanıcı tarafından hatalı girilmesinden, otomatik ödeme talimatında kullanılan kredi kartı bilgilerinin doğru olmamasından veya güncel olmamasından doğabilecek zarar ve mağduriyetten Kriweb.com sorumlu tutulamaz.

7. Alan Adı Tescil İşlemleri; Alan adı tescil ürünleri "ilk gelen alır" prensibi ile sağlanabilmektedir. Tescil haklarının dağıtımı ABD menşeli ICANN (www.icann.org) tarafından sağlanmaktadır. ICANN tarafından yönetilen kök sunuculardaki alan adı tescil veri tabanları 8 saatte bir güncellenmektedir. Kriweb.com üzerinden satın alınan bir ürün 1-2 saat ara ile başka bir tedarikçi üzerinden ve farklı bir kullanıcı aracılığı ile sipariş verilebilir. Veri tabanlarının güncelleme periyodundan kaynaklanan bu tip durumlarda söz konusu alan adının Kriweb.com tarafından tescil edilememesi vukuu bulabilir. Böyle durumlarda kullanıcıya ücret iadesi yapılır ve ücret iadesi ile ilgili hükümler tatbik edilir. 

Havale taahhüdü ile siparişi oluşturulan alan adı tescil ürünleri, havale taahhüdü ile oluşturulan siparişlerin dekont doğrulamasından kaynaklanabilecek gecikmelerden dolayı havale taahhüdü yapan kullanıcıya sağlanamayabilir. Aynı ürün farklı bir kullanıcı aracılığı ile kredi kartı kullanılarak sipariş verilmek sureti ile anında Kriweb.com veya başka bir tedarikçi aracılığı ile satın alınabilir. İş bu sebeple havale taahhüdü ile siparişi oluşturulan alan adı tescil ürünleri için, ürünlerin havale taahhüdü ile sipariş oluşturulan kullanıcılara sağlanması hususunda bir teminat yoktur. Alan adı tescil servisleri ICANN tarafından akredite edilmiş olan Tucows Inc. tarafından sağlanmaktadır. .com, .net, .org, .info, .biz tescil ürünleri ABD malıdır, hizmetin alındığı yer ABD’dir. Bu alan adlarının tüm operasyonları ABD’de gerçekleşmekte olup, transfer, ücretlendirme vb. gibi bütün operasyonlar ABD kanunlarınca ve ICANN hükümlerince denetlenmektedir. .com, .net, .org vb. gibi ABD menşei alan adları konusunda her tür uzlaşmazlık ve ihtilaf sadece ICANN tarafından tayin edilmiş olan güvenilir hakem heyetlerince veya mahkemelerce çözümlenebilir. Başka karar mercilerinin verdiği kararlar ancak uluslararası hukuk çerçevesinde değerlendirilebilirler. Uzlaşmazlık konusundaki prosedür ve yönetmelikler ICANN tarafından http://www.icann.org/en/udrp/udrp.htm adresinde ilan edilmekte ve güncellenmektedir. ABD menşei alan adları ile ilgili işlemler ve operasyon akışı değişiklik gösterebilir. Bu alan adlarının operasyonları, (transfer, uzlaşmazlık, hatırlatma ve kontrol mesajları vb. gibi) esnasında tüm dünyadaki tüketiciler ICANN tarafından yürürlüğe konulan ve konulması planlanan yabancı dilde ek sözleşme, e-posta ve formlar ile karşılaşabilirler. ICANN bütün akredite yazmanların sözleşmelerinin uygunluklarını denetlemektedir. İşbu sözleşmedeki parantez içindeki İngilizce bölümler ICANN tarafından denetim amaçlı olarak zorunlu tutulmuştur. .tc uzantılı alan adları ile ilgili uzlaşmazlıklar, .tc operatörünün https://www.tc/alan-adi-uyusmazliklari adresinde ilan ettiği şekilde çözülür. Bütün yeni tescil edilmiş TLD alan adları için "Yeni Yaratım Süreci" (Add Grace Period) 5 gündür. (http://www.icann.org/en/announcements/announcement-17dec08-en.htm), ancak zaman dilimi farkı sebebi ile EMEA bölgesinde 4 gün olarak uygulanabilmektedir. 

Tescil süresi dolmuş ve kullanıcı tarafından tescil yenilemesi yapılmamış (.com, .net, .org, .info ve vb. gibi uzantılı ICANN denetimine tabi olan) alan adları ”Yenileme Askısı” periyodu içine düşerler. “Yenileme Askısı” (Renew Grace Period) .COM, .NET .ORG ve.INFO alan adları için 19 gündür. Yenileme Askısı sürecinde kullanıcı tarafından yenileme yapılmadığı sürece alan adı sahibi Kriweb.com’dur. Bu zaman zarfında kullanıcı tarafından yenileme yapıldığında alan adı tekrar kullanıcıya aktarılarak kullanıma açılır. 

Yenileme askısı süresi boyunca yenileme işlemi yapılmamış alan adları (20 gün sonunda) "Silinme Askısı" periyoduna geçerler. Bu periyod içinde bulunan ve tekrar yenilenmek istenen alan adları için geri kurtarma işlem ücreti 100 USD’dir.

8. COM.TR uzantılı domain kayıt siparişlerinde eğer domain belge gerektiriyor ise, kullanıcı domain kaydı için gerekli belgeleri tarafımıza göndermekle yükümlüdür. Kullanıcı belge göndermez ise veya gönderilen belgeler eksik, geçersiz ya da domain kaydı için yetersiz ise sorumluluk kullanıcıya aittir, sipariş için ödenen ücret geri ödenmez.

9. Kriweb.com üzerinden yapılan SSL ve alan adı tescil işlemlerinin ve bu hizmetlerde yayınlanacak olan tüm bilgilerin sorumlulukları ilgili firmalara aittir. Üyeler ile ürün sağlayıcılar arasındaki alışveriş ve ticari anlaşmalardan Kriweb.com sorumlu tutulamaz.

10. Firmamıza, telefon, mail, vb. yöntemlerle ulaşarak küfür, hakaret ve aşağılayıcı ifadelerde bulunan kullanıcıların üyelikleri askıya alınır ve bu kullanıcıların Kriweb.com ile çalışmasına müsaade edilmez.

11. Ürün İade Politikası için lütfen Kriweb alt panelindeki iade politikası linkini inceleyiniz.

Döviz Kurları Hakkında

Döviz kurları saat başı otomatik olarak güncellenir. Ürünlerin TL fiyatları güncel kur üzerinden hesaplanır. Kur işlemleri nedeniyle oluşabilecek fiyat farklılıkları için sorumluluk kabul edilmez.

Güncel Döviz Kuru: ₺32.04

Banka Hesaplarımız

Ödemeleriniz online olarak takip edilmektedir. Banka havalesi ile yaptığınız ödemelerde AÇIKLAMA bölümüne yapmış olduğunuz kayıtla ilgili Alan Adı veya Sipariş Numarası'nı belirtmeniz, ödemelerinizin işlenebilmesi ve işlemlerinizin tamamlanabilmesi için gereklidir.

  • Hesap Sahibi: Dorabase Veri Merkezi Hizmetleri AŞ.
  • Banka: Garanti Bankası
  • Şube / Kod: Hasanpaşa (İstanbul) / 413
  • IBAN(TL): TR38 0006 2000 4130 0006 2909 44
İade politikası

Müşterilerimiz hosting ürünlerini satış tarihinden itibaren 15 gün içerisinde herhangi bir mazeret göstermeksizin iade edebilir.

İade süresi ödeme yöntemine göre değişkenlik göstermekte olup 10 iş günü sürebilmektedir. İade talepleri yazılı olarak müşteri destek birimine iletilmelidir,yazılı olarak iletilmeyen iade talepleri dikkate alınmamaktadır.

Koşulsuz iade şartları sadece yeni satın alınan hosting paketleri için geçerlidir.

SSL ve Lisans ürünler için koşulsuz iade garantisi bulunmamaktadır.

İade işlemlerinde ödeme metoduna göre yapılan kesintiler düşülerek geri ödeme yapılmaktadır.